Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Niemcach

AKTUALNOŚCI, strona 1:

POPŻ 2014-2020 PP 2021Plus – efekty

Utworzono dnia 30.10.2023

POPŻ 2014-2020 PP 2021Plus – efekty

Utworzono dnia 30.10.2023

POPŻ 2014-2020 PP 2021Plus – efekty

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Niemcach z terenu województwa lubelskiego przy współpracy z Bankiem Żywności w Lublinie realizowała Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2021 Plus współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie kwiecień 2023 – wrzesień 2023.

 

Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie zestaw roczny artykuły spożywczych: powidła śliwkowe, makaron jajeczny, mleko UHT, szynka wieprzowa mielona, cukier biały, olej rzepakowy o wadze min. 10 kg.

Pomoc żywnościowa trafiła do 596 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej        z terenu województwa lubelskiego.

Osobom potrzebującym przekazaliśmy 5,48320 ton żywności w formie 596 paczek żywnościowych.

czytaj dalej na temat: POPŻ 2014-2020 PP 2021Plus – efekty

Gminny Dzień Seniora w Gminie Niemce

Utworzono dnia 06.10.2023

Gminny Dzień Seniora w Gminie Niemce

 

Październik należy do seniorów. W tym miesiącu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Seniora.

Z okazji Gminnego Dnia Seniora 5  października 2023 r.  odbyło się spotkanie seniorów w Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemcach z przedstawicielami władz samorządowych gminy. Kierownik OPS w Niemcach Barbara Ściseł powitała zaproszonych mieszkańców Gminy Niemce – osoby w wieku 60 lat i więcej.

Życzenia dla przybyłych seniorów złożyli przedstawiciele władz samorządowych:  Krzysztof Urbaś Wójt Gminy Niemce, Marek Podstawka Przewodniczący Rady Gminy Niemce i Henryk Smolarz z-ca Wójta Gminy Niemce.

Seniorzy oraz polityka senioralna w gminie jest dla nas bardzo ważna. Państwo zasługujecie na to, żeby podziękować wam za waszą pracę, doświadczenie, miłość do swoich dzieci i wnuków oraz za kultywowanie tradycji. Zależy nam na tym, żeby seniorzy w naszej gminie byli aktywni, ciekawi świata i bezpieczni, co od paru lat próbujemy wdrażać w naszej gminie – mówił na uroczystości wójt gminy Niemce Krzysztof Urbaś oraz złożył życzenia wszystkim zgromadzonym w sali seniorom.

Słowa uznania, ale i przesłanie do zgromadzonych przekazał także przewodniczący Rady Gminy Niemce Marek Podstawka.

 Henryk Smolarz z-ca wojta Gminy Niemce składając seniorom życzenia w tym symbolicznym dniu, życzył długich lat wypełnionych zdrowiem, aby każdy dzień przynosił dużo uśmiechu i radości. Aby jesień życia była najlepszym czasem do spełnienia wszystkich marzeń oraz właściwego wykorzystania życiowej wiedzy i doświadczenia, także spełnienia wszystkich najważniejszych potrzeb i oczekiwań.

Po części oficjalnej odbył się występ dzieci z Przedszkola Publicznego w Niemcach oraz występ Zespołu Ludowego z Ciecierzyna.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Było mnóstwo wspomnień, rozmów o tym co było i co przed nami. Energia, dobry humor, muzyka przygotowana przez JD Cinek i tańce – tak w skrócie można opisać to niezwykłe wydarzenie.

Dziękujemy wszystkim gościom za tak liczną frekwencję i jeszcze raz życzymy dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.

 

czytaj dalej na temat: Gminny Dzień Seniora w Gminie Niemce

Gminny Dzień Seniora w Gminie Niemce

Utworzono dnia 03.10.2023

Europejski Dzień Seniora podobnie jak międzynarodowy Dzień Osób Starszych jest świętem wszystkich w podeszłym wieku. W tym dniu szczególna uwaga skupia się na tych właśnie osobach, ich potrzebach, problemach oraz poprawie standardu ich życia.

 

Z okazji przypadającego święta w dniach 29 i 30 września oraz 1  października 2023 r.  odbyły się spotkanie seniorów w Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemcach
z przedstawicielami władz samorządowych gminy. Łącznie z zaproszenia skorzystało 400 mieszkańców Gminy Niemce w wieku 60 lat i więcej .

Kierownik OPS w Niemcach Barbara Ściseł po raz drugi w sali konferencyjna GBP w Niemcach, ul. Parkowa 6 powitała zaproszonych mieszkańców Gminy Niemce – seniorów słowami jak bardzo są ważni, potrzebni i kochani. Dzień Seniora to niezwykłe święto, które należy godnie uczcić i my dzisiaj to czynimy.

Z okazji przypadającego święta życzenia długich lat życia w zdrowiu, pełnych radosnego ciepła i pogody ducha, aby każdy dzień dostarczał wiele uśmiechu na twarzy oraz szacunku i miłości najbliższych złożyli przedstawiciele władz samorządowych:  Krzysztof Urbaś Wójt Gminy Niemce i Henryk Smolarz z-ca Wójta Gminy Niemce.

Program artystyczny zaprezentowali:

29.09.2023 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krasieninie oraz Zespół Ludowy Dysowiacy z Dysa;

30.09.2023 r. chór Cantabile ze Szkoły Podstawowej w Niemcach oraz Zespół Ludowy z Konopnicy;

01.10.2023 r. – Zuzia Gajek uczennica kl. 4 SP w Jakubowicach Konińskich z klasy śpiewu Pani Anety Dąbskiej oraz Agnieszka Zarzycka i  Marek Kowal  reprezentujący Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Lublinie;

 

Po wspólnym posiłku, seniorzy przypomnieli sobie piosenki, które mówią o troskach, marzeniach, kłopotach i wesołych chwilach w życiu seniorów. Niezwykły koncert wprawił świętujących w przyjemny klimat, była miła, serdeczna atmosfera. Wszyscy bawili się doskonale.

czytaj dalej na temat: Gminny Dzień Seniora w Gminie Niemce

Zajęcia w ramach funkcjonowania klubu seniora

Utworzono dnia 02.10.2023

Ośrodek Pomocy Społecznej serdecznie zaprasza Seniorów do udziału w zajęciach w ramach funkcjonowania:

  1. Klubu Seniora w Jakubowicach Konińskich,
  2. Klubu Seniora w Ciecierzynie
  3. Klubu Seniora w Łagiewnikach

 

 

Szczegóły i harmonogramy są dostępne w Ośrodku Pomocy Społecznej w Niemcach, ul. Lubelska 119. Kontakt: Pani Urszula Kotyra.

czytaj dalej na temat: Zajęcia w ramach funkcjonowania klubu seniora

Dzień seniora

Utworzono dnia 18.09.2023

Nowy nabór do programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

Utworzono dnia 11.09.2023

Nowy nabór do programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

NOWY NABÓR DO PROGRAMU „ASYSTENT OSOBISTY OSOBY  Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ” – EDYCJA 2024

 

NOWY NABÓR DO PROGRAMU: 

„ASYSTENT OSOBISTY OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ” – EDYCJA 2024

 

 Ośrodek Pomocy Społecznej w Niemcach ogłasza nabór osób chętnych do wzięcia udziału w Programie „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” – edycja 2024

 

W związku z powyższym prosimy osoby zainteresowane udziałem w w/w Programie w 2024 r. o zgłaszanie się osobiste, telefoniczne lub e-mail do dnia 14 września 2023r.

tel.: 518 122 366,  512 589 133 

 

e-mail: ops@niemce.pl 

Zebrane informacje posłużą do ustalenia zapotrzebowania.

 

Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych...

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej...

czytaj dalej na temat: Nowy nabór do programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

Informacja z otwarcia ofert Usługa cateringu

Utworzono dnia 26.07.2023

Zapytanie ofertowe

Utworzono dnia 21.07.2023

Zapytanie ofertowe

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Niemcach z uwagi na obowiązujące Ośrodek zasady wynikające z przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz.U. z 2023 r. poz. 1270) która stanowi, że wydatki publiczne powinny być dokonywane  w sposób celowy i oszczędny z zachowaniem zasad: uzyskiwania najlepszych efektów z danych nakładów, optymalnego doboru metod i środków służących osiągnięciu założonych celów, w sposób umożliwiający terminową realizację zadań, zaprasza do złożenia oferty cenowej na zamówienie publiczne o wartości poniżej 130.000,00 zł - art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2022r., poz. 1710) na Zakup i dostawę fabrycznie nowego, oryginalnego oraz nieeksploatowanego wcześniej sprzętu komputerowego - 6 laptopów dla uczestników projekcie pn.: „Czas Seniorów w Gminie Niemce” realizowanego w ramach Osi Priorytetowej 11 „Włączenie społeczne”, Działanie 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.

czytaj dalej na temat: Zapytanie ofertowe

Zapytanie ofertowe

Utworzono dnia 20.07.2023

Zapytanie ofertowe

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Niemcach z uwagi na obowiązujące Ośrodek zasady wynikające z przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz.U. z 2023 r. poz. 1270) która stanowi, że wydatki publiczne powinny być dokonywane  w sposób celowy i oszczędny z zachowaniem zasad: uzyskiwania najlepszych efektów z danych nakładów, optymalnego doboru metod i środków służących osiągnięciu założonych celów, w sposób umożliwiający terminową realizację zadań, zaprasza do złożenia oferty cenowej na zamówienie publiczne o wartości poniżej 130.000,00 zł - art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2022r., poz. 1710) na Zakup i dostawę mebli dla uczestników projekcie pn.: „Czas Seniorów w Gminie Niemce”

czytaj dalej na temat: Zapytanie ofertowe

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Listopad 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 75

W poprzednim tygodniu: 109

W tym miesiącu: 502

W poprzednim miesiącu: 484

Wszystkich: 27682